107.1 KNID My 95.7 97.7 The Hawk106.3 The Wolf 

2022 Skeltur Conference Basketball Tournament

Cimarron Boys

NO.                     GRADE
1 Eldon Walters 10
3 Jacob Ocanus 11
4 Robert Lamb 9
5 Kasen Fielder 10
12 Stephen Lamb 11
14 Zachery Dalton 10
21 Blake Pettus 11
22 Trey Dalton 10
24 Payten Harmon 11
33 Tyler Swart 10

Coach: Brent Rousey

Cimarron Girls

NO.                GRADE
1 Kyra Coker 12
2 Brylee Thurber 9
3 Zoe Coker 12
5 Natilie Young 12
10 Regan Brakhage 12
11 Katelyn Cooper 12
13 Tobie Moore 12
20 Evalyn Dalton 9
21 Vanessa Vielhauer 11
22 Kaydence Bergdall 11

Coach: Garrett Eaton

Covington-Douglas Boys

NO.                        GRADE
3 Miguel Tarango 9
4 Parker Smith 12
5 Blake Hamlett 9
10 Drake Daugherty 11
11 Kade Griffin 10
15 Camden Thayer 9
20 Blake Vogel 11
21 Ford Smith 9
22 Justice Hooten 9
23 Cameron Smith 12
24 Christian Tarango 12
25 Gavin Hooten 10
30 Jayc Hooten 11
32 Clayton Smith 9
33 Connor Vandiver 10
34 Derrek Daugherty 10
Jakeb Wilson 9

Coach: Kenny Daugherty

Covington-Douglas Girls

NO.                     GRADE
3 Jorie Kincade 12
4 Kenki Kramer 9
10 Alexis Lovell 12
13 Taleah Gregg 11
15 Allie Stowers 11
20 Kelsey Kramer 11
21 Ali Mier 9
22 Makayla Chartier 11
23 Rylee Thomas 9
24 Jennifer Groves 9
30 Sydney Haken 11
31 Anna Franke 10
34 Elli Garcia 12

Coach: Ryan Donaldson

Drummond Boys

NO.                  GRADE
1 Tyler Norris 10
3 Bryson Schroeder 10
4 Ty Appleton 9
5 Trevin King 12
10 Aidan Jackson 10
11 Colten Dillingham 9
13 Austin Longpine 10
14 Kelton Longpine 11
15 Kenton Jones 9
20 Ash Donaldson 10
21 Braylen Peters 10
22 Connor Mack 10
23 Black Allen 11
24 Caden Ehardt 10
25 William Walter 10
30 Eli Kapke 10

Coach: Brady Kokojan

Drummond Girls

NO.                          GRADE
1 Sofia Cutruzzula 11
2 Ashley Guzman 10
3 Diana Garcia 12
11 Caitlin Busch 10
12 Kate Mann 10
13 Adalyn Sturgeon 10
14 Brinley Buchanan 10
15 Emma Spring 12
20 Kate Spring 10
21 Cambree Kirchner 9
22 Brianna Clark 9
23 Maci Fleer 9
25 Nora Garcia 10

Coach: Kylee Vestal

Dover Boys

NO.
2 Pedro Valles
4 Lance Dunigan
5 Emory Norton
10 Ashton Caldwell
13 Nathan Caldwell
20 Carlos Flores
21 Orlando Lozano
22 Damion Turner
24 Kolten Shaw
35 Christian Thompson
44 Luis Ruiz

Coach: Aaron Norton

Dover Girls

NO.                      GRADE
2 Ashley Gamez 9
10 Karlee Harviston 10
11 Rylee Buck 9
13 Kamree McNulty 12
14 Karlee McNulty 12
15 Fatima Aboite 10
20 Katelyn Harviston 10
21 Hadlee Bryan 9
23 Joi Caldwell 9
32 Yareli Obeso 12

Coach: Brett Pitts

Garber Boys

NO.                      GRADE
0 Carson Bishop 9
1 Solomon Bishop 12
2 Trayvon Bennett 12
3 Domingo Ramirez 9
4 Tyler Butcher 11
10 Colton Steinert 9
11 Jace Shipley 11
12 David Nagel 12
13 Mark Bishop 9
14 Colton Polifka 9
15 Brett Howry 9
20 Steven Dexter 9
21 Hunter White 11
22 Tydonte Chester 12
23 Aidan Johnston 12
25 Andrew Kayne 11
30 Kooper Hughes 11
32 Jackson Weibling 9
33 Ricardo Quezada 9

Coach: Fletcher Reed

Garber Girls

NO.                        GRADE
3 Madalyn Dodds 9
5 Emma Polifka 11
10 Grace Howry 12
11 Chloe Wilkerson 9
12 Ashlan Light 12
15 Kayleigh Eiland 10
20 Kiyah Washington 9
22 Leila Washington 10
23 Danielle Buttrum 12
24 Alyssa Johnson 11
25 Olivia Schmidt 10
32 Tori Johnson 12
43 Kamilah Gay 11

Coach: Jamie Davis

Pioneer Boys

NO.                    GRADE
4 Jacob Larson 10
5 Eduardo Vargas 10
10 Marcellus Owens 11
11 Cash Hammock 11
12 Ty Parker 10
20 Owen Fox 12
21 Drake Dotson 9
22 Samuel Vasquez 10
23 Hanson Hedges 9
25 Josh Park 10
30 Chad Fox 10
32 Jaycob Munholland 11
33 Blake Holtzen 9
34 Nash McGrew 9
35 Wyatt Mattson 10
44 Sean Rich 11

Coach: Mike Deckman

Pioneer Girls

NO.                    GRADE
1 Alora Melson 9
2 Kiernen Haugen 11
4 Teagen Koontz 11
5 Kayleigh Grimm 9
10 Sophia De La Torre 11
11 Sara Reichle 9
14 Christine Meadows 9
23 Aspen Stephens 11
44 Madison Nelson 9

Coach: Haylie Wilczek

Pond Creek-Hunter Boys

NO.                          GRADE
1 Caden Johndrow 9
2 Ashton Banks 9
3 Harrison Stapleton 10
4 Gehrig Myrick 11
11 Zander Cambron 11
12 Cole Svob 11
13 Aaron Kerr 12
14 Caden Tefft 9
15 Ethan Ensminger 11
20 Frazier Stapleton 9
21 Jackson Jones 9
22 Gabe Jones 9
53 Lucas Stoll 10

Coach: Darin Jones

Pond Creek-Hunter Girls

NO.                 GRADE
2 Ruby Ayers 9
3 Hannah Foster 10
10 Emilie Davis 10
11 Keira Deterding 9
12 Brinkley Bartley 10
13 Lindy Theophilus 12
14 Kelbi Briscoe 9
15 Katelynn Wheeler 11
20 Shay Skaggs 12
21 Paityn Zahorsky 11
22 Macyn Thomas 9
23 Tristine Simon 11
24 Haley Hetland 9
25 Abby Miller 9
34 Reagan McReynolds 9
45 Alexis Richards 9

Coach: Dennis Hart

Waukomis Boys

NO.                         GRADE
0 Elisandro Rivera 10
2 Kielo Ynclan 12
3 Jasper Carter 12
5 Maven Burroughs 12
10 Rudy Richards 12
11 Dallas Ives 11
13 Blake Landwehr 11
15 Thad Terrel 12
20 Kino Richards 10
22 Parker Easley 12
23 Joseph Luckett 12
24 Danny Richards 9
25 Dakota Hines 12
40 Hunter Carter 9
42 Tyler Vanover 11

Coach: Allen Hicks

 

Waukomis Girls

NO.                         GRADE
11 Hope Gilliland 11
12 Kyla Pendergraft 11
21 Braxi Sharp 9
22 Rebekah Harmon 12
23 Brinley Pendergraft 9
24 Cambrie Gilliland 10
34 Kynslee Cue 9
40 Taylor Wieden 11

Coach: Matt Cue